“Moj grad nekad i sad”

Jedan od veoma važnih zadataka predškolskog odgoja i obrazovanje je da se kod djece razvije ljubav i sposobnost uvažavanja i čuvanja tekovina materijalne i duhovne kulture. Najbolji način upoznavanja  materijalno-kulturne baštine  je posjeta kulturnim spomenicima.
U okviru teme “Moj grad nekad i sad”, djeca iz vrtića “Srećica” su sa svojim odgajateljicama posjetila  Vilu Hadžihalilovića, koja je pripadala uglednoj sarajevskoj porodici Hadžihalilović, izgrađena dvadesetih godina 19. vijeka u tadašnjem selu, a današnjem gradskom naselju Dobrinja, a nalazi se na listi zaštićenih kulturnih spomenika.
Ovom prilikom mališani su proširili stečena znanja o kulturi i tradiciji naroda  Bosne i Hercegovine, te su uočavali razlike u kulturi življenja nekad i sad.
Narodna izreka “Narod bez tradicije je narod bez identiteta“, je potakla učiteljice da realiziraju ovu posjetu.