Obilazak Olimpijskog naselja Mojmilo

Olimpijske igre su  jedan je od najvećih sportskih događaja, a simbol su svjetskog mira i bratstva među ljudima. Veoma je važno djeci približiti značaj olimpijskih igara, prezentirati im duh olimpizma, olimpijske vrijednosti i ostale pozitivne tekovine ovog događaja.
Djecu iz vrtića “Dječiji Grad” i “Labudovi”  učiteljice su upoznale da se Olimpijada održla u Sarajevu davne 1984. godine, kao i  sa važnošću olimpijskih igara i olimpijskih sportova, simbolizacijom olimpijske zastave, ali i nezaobilaznom olimpijskom maskotom Vučkom. Sjećanje na Olimpijske igre su evocirale i obilaskom Olimpijskog naselja Mojmilo kojom prilikom su posjetili spomenik posvećen graditeljima ovog naselja.
Uz pjevanje stihova ,,Lijepo je bilo u Sarajevu, doviđenja u Kalgariju” djeca su podsjetila stanovnike Mojmila na XIV. Zimske olimpijske igre.

Vrtić “Dječiji Grad”

Vrtić “Labudovi”