“Razglednice iz Sarajeva”

Ljubav prema domovini i svim njenim prirodnim i kulturnim dobrima, te želja upoznavanja djece u vrtiću s kulturnom baštinom započinje uočavanjem njihove okoline i svijeta u kojem žive. Nematerijalna i materijalna kulturna dobra potiču dijete na svjesnost njihovog postojanja, vrijednosti, ali i stvaranja vlastite kulturne baštine za slijedeće generacije.
U vrtiću “Srećica” uz veliku podršku roditelja i entuzijazma tima odgajatelja realizirana je radionica pod nazivom “Razglednice iz Sarajeva”.
Djeca su imala priliku pokazati šta su sve naučili o kulturnoj baštini BiH i njenom glavnom gradu Sarajevu, te koliko ga vole i koliko im znači. Podjednako su uživali kako od intoniranja himne, pjevanja sevdalinki do radnog dijela izrade “Razglednice iz Sarajeva”.