“Mali čuvari velike Zemlje” II dio

Živimo u vremenu kada je neophodno da svi zajednički učestvujemo u našoj zajedničkoj budućnosti, jer svaki pojedinac u društvenoj zajednici, bio odrastao ili dijete kao član i dio prirode ima odgovornost za zaštitu okoliša. Jedan od važnijih ciljeva pravilnog i uspješnog odgoja i obrazovanja, kako u porodičnom tako i u vrtićkom okruženju je da upoznamo djecu sa važnošću zdravog okoliša, te da im pomognemo da izgrade osjećaj obaveze za njegovu zaštitu kako bi djelovali u skladu sa održivim razvojom, jer poštujući prirodu i njene resurse čuvamo svoje zdravlje i svoj život.
Svake godine, 22. aprila u vrtićima JU „Djeca Sarajeva“ sa djecom, odgajatelji uz nesebičnu podršku roditelja obilježavaju Međunarodni Dan planete Zemlje. Svoje znanje i vještine nesebično prenose na djecu kako bi kod njih od najranijeg djetinjstva  stvorili osjećaj odgovornosti za zaštitu prirode učeći ih da je Zemlja njihova kuća i njihov dom o kojoj trebaju brinuti i čuvati je.

Vrtić “Aneks”

Vrtić “Biseri”